Przedszkole Miejskie Nr 9 w Chełmie otworzyło dla dzieci swoje drzwi 1 września 1978 r.

Dyrektorzy, którzy  kierowali  placówką w  kolejnych latach :

Pani  Władysława Rejent (1978-1991)

Pani  Jolanta Witek   (1991 -1998 )

Pani Alicja Grzywacz (1998-2004 )

Pani  Małgorzata Łoza ( 2004-2009 )

Pani Alicja Grzywacz  (2009-2014) .

W dniu 11 grudnia 2003 r.  dzięki  staraniom  dyrektora  Alicji Grzywacz  oraz  wszystkich pracowników  przedszkola została  zorganizowana uroczystość  25-lecia  istnienia  placówki.

Zaproszeni goście :

Urząd Miasta Chełm - P.Marek Sikora ,oraz P.Krystyna Laskowska -Trela

Delegatura Kuratorium Oświaty - P. Anna  Dudek - Janiszewska oraz P. Lucyna Szczyrba

ZNP - P.Barbara Chomacka

Dyrektorzy  Przedszkoli  z Chełma

Emerytowani  pracownicy  przedszkola

Absolwenci  naszej placówki

Na ręce  dyrektora  przedszkola  Alicji Grzywacz  zostały  złożone  listy gratulacyjne  z życzeniami  dalszych  sukcesów .

W  związku z  obchodami  jubileuszu została  założona  ZŁOTA  KSIĘGA , w której  udokumentowano  przebieg  uroczystości.

Obecnie od 1 września 2014 r. jesteśmy PM Nr 3 i wchodzimy w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 3  z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.